DATOVÉ SÍTĚ

S přechodem na elektronické zpracování dat a zaváděním nových technologií v oblasti monitorování a řízení technologických celků přichází do popředí otázka propojení jednotlivých součástí systémů a zvyšují se i nároky na množství, rychlost a bezpečnost přenášených dat. Tyto požadavky se promítají i do oboru datových sítí a to především přechodem od jednoúčelových typů kabeláží (např. koaxiální rozvody, telefonní rozvody) k univerzálním kabelážním systémům, tzv. strukturované kabeláži. Tyto kabeláže vynikají svou univerzálností a lze je použít pro propojení počítačů, tiskáren, kamerových subsystémů, telefonních subsystémů, sériových datových linek, pro přenos obrazového signálu, připojení docházkových systémů a dalších běžných i speciálních zařízení. Dále pak flexibilitou, kde přemístění kteréhokoliv zařízení snadno zvládne i zaškolený pracovník zákazníka a spolehlivostí.. Systém takto budovaných kabeláží pak přináší uživateli vysokou pružnost a finanční úspory při začleňování nových technologií nebo při reorganizacích spojených s přemísťováním jednotlivých zařízení v rámci objektu.

Datové rozvaděče

Datové rozvaděče, skříně, označovány jako RACKy. V naší nabídce naleznete rozvaděče pro montáž na stěnu nebo stojanové (volně stojící) RACKy. 

do e-shopu

Switche

Aktivní síťové prvky které umožňují přípojení více síťových prvků do sítě. Některé switche mají management a možnost napájení pomocí Poe.

do e-shopu

Routery

Aktivní síťové prvky k řízení a zabezpečení sítí a podsítí. Routery oddělují sítě a zajištují často funkci DHCP serveru a další síťová pravidla. 

do e-shopu

Patch panely

Pasivní síťový prvek k zakončení datového kabelu. Patch panely se dělí dle počtu portů, velikosti 10" nebo 19" a dle kategorie CAT 5E, CAT 6E, ...

do e-shopu

Kabely

Pasivní síťové prvky sloužící k propojení jednotlivých komponentů jako jsou patch kabely, kabely v metráži, rozdělené dle kategorizace CAT 5E, CAT 6E, CAT 6A.

do e-shopu

Konvertory

Aktivní síťové prvky sloužící ke konverzi optické sítě na metalickou síť a naopak. Jedná se o optické moduly MiniGbic nebo převodníky single mode nebo multi mode.

do e-shopu

Ventilační jednotky

Datové rozvaděče, skříně, označovány jako RACKy. V naší nabídce naleznete rozvaděče pro montáž na stěnu nebo stojanové (volně stojící) RACKy. 

do e-shopu

Optické sítě

Komponenty potřebné k instalaci optických sítí, jako jsou optické kazety, ochrany svárů, optické pigtaily, spojky, adaptéry, ...

do e-shopu

Příslušenství

Jedná se o drobný instalační materiál jako jsou datové zásuvky, keystone, masky, kryty konektorů, konektory, datové spojky, instalační krabice.

DO e-shopu

Dodáváme a instalujeme datové sítě